Procter&Gamble powierza ID Logistics zarządzanie operacjami magazynowymi w Chile

  • ID Logistics rozszerza współpracę z Procter&Gamble w Chile
  • Operator zarządza magazynem w Macul o powierzchni 21 tys. mkw.
  • Innowacyjne rozwiązania zwiększają efektywność obsługi magazynowej 

Katowice, 15 września 2021  ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej, wzmocnił w Chile partnerstwo z Procter&Gamble, jednym ze światowych liderów branży kosmetycznej i środków higieny osobistej. Operator rozszerzył dotychczasowy zakres współpracy w zakresie usług co-packingu o zarządzanie obsługą magazynową i kompletowanie zamówień. 

Zespół ID Logistics odpowiadał za zarządzanie procesami co-packingu Procter&Gamble w Chile od 2020 roku. W związku z dynamicznym rozwojem działalności, w ramach outsourcingu, lider branży kosmetycznej i środków higieny osobistej zdecydował się przekazać operatorowi także obsługę procesów magazynowych. Zespół 86 pracowników magazynu w Macul (region Santiago) zapewnia odbiór i magazynowanie palet, kompletowanie zamówień oraz wysyłkę towarów do firm z sektora handlu detalicznego w całym kraju. W obiekcie o łącznej powierzchni 21 tys. mkw. składowanych jest ponad 20 tys. palet, a obsługiwany asortyment obejmuje 1200 referencji produktów szybko zbywalnych (FMCG). Każdego dnia wyjeżdża stąd średnio 15 samochodów ciężarowych. 

Rozwiązania ID Logistics optymalizują przepływy i zwiększają bezpieczeństwo 

Rozszerzając zakres usług ID Logistics Chile jednocześnie zapewnił nowe wyposażenie i wdrożył w magazynie liczne rozwiązania oraz technologie wspierające procesy operacyjne. Wśród nich wymienić można:

– Przenośnik teleskopowy. To  rozwiązanie pomaga pracownikom szybko i sprawnie załadować i/lub rozładować każdy rodzaj towarów masowych, bez konieczności przenoszenia ciężkich ładunków. 

– ID Smart. System kamer zainstalowanych na wózkach kompletacyjnych umożliwia rejestrację procesu kompletowania zamówień. Nagrania wykorzystywane są głównie w przypadku reklamacji. System połączony jest z modułem „Put to light”, który ma wspierać pracę magazynierów przygotowujących zamówienia. 

– Moduł „Put to light”, dzięki alarmom świetlnym,  pozwala na scentralizowanie realizacji kilku zamówień przygotowywanych w tym samym czasie do wysyłki. Szybko i automatycznie wskazuje on pracownikom miejsce na regałach i ilość towaru, która musi być pobrana, tym samym  znacznie ułatwiając im pracę. 

ID Logistics w Chile

ID Logistics, obecny w Chile od 2017 roku, dynamicznie rozwija tu swoją działalność.  Ceniony jest za wysoką jakość usług, innowacyjne rozwiązania i doskonałość operacyjną. Tym, co wyróżnia ID Logistics na chilijskim rynku,  jest koncentracja na satysfakcji klientów i dążenie do ciągłego doskonalenia procesów. Obecnie zespół 760 pracowników odpowiada za zarządzanie 3 magazynami, zapewniając klientom z branży FMCG także usługi o wartości dodanej,  tj. co-packing, cross-docking, zarządzanie zapasami czy kompletowanie zamówień (na paletach jednorodnych, do sprzedaży detalicznej).

***

ID Logistics na świecie

ID Logistics jest międzynarodową grupą specjalizującą się w logistyce kontraktowej, z przychodami na poziomie ponad 1,642 mld EUR w 2020 roku. Siedziba główna firmy mieści się w Orgon we Francji. ID Logistics ma ponad 340 lokalizacji w 17 krajach, w tym 6 mln mkw.  powierzchni magazynowych obsługiwanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Afryce. Firma zatrudnia 21,5 tys. pracowników. Z portfolio klientów reprezentujacych branże handlu detalicznego, przemysłu, detail picking, healthcare i e-commerce, ID Logistics wyróżnia się ofertą o wysokim poziomie technologicznym i podejściem opartym na zrównoważonym rozwoju. Akcje ID Logistics są notowane na rynku regulowanym NYSE Euronext w Paryżu, Compartment B (ISIN Code: FR0010929125, Ticker: IDL). Grupa jest zarządzana przez Erica Hemara. Więcej informacji na: www.id-logistics.com

ID Logistics Polska S.A.

ID Logistics Polska S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics i wiodącym operatorem w dedykowanej logistyce kontraktowej dla branży retail (spożywczy i specjalistyczne sieci handlowe), odzieżowej, kosmetycznej, dóbr luksusowych, FMCG i e-commerce. Zapewnia klientom pełne wsparcie w efektywnym zarządzaniu w ramach łańcucha dostaw. ID Logistics Polska S.A. obsługuje w Polsce klientów w 15 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 600 tys. mkw., posiada też 3 oddziały transportowe. Obecnie firma zatrudnia ok. 5 tys. osób. Siedziba główna mieści się w Katowicach. Dyrektorem Generalnym ID Logistics Polska S.A. jest Yann Belgy. Więcej informacji na:  www.id-logistics.com/pl.