Przemysław Bienias nowym CEO EFL Polaris

Warszawa, grudzień 2020 • Na czele EFL Polaris Sp. z o.o., polskiego producenta nowoczesnych i energooszczędnych opraw LED i dostawcy rozwiązań oświetleniowych, stanął Przemysław Bienias. Nowy CEO jest odpowiedzialny za całościowe zarządzanie i rozwój firmy na rodzimym rynku. Wcześniej P. Bienias związany był m.in. z firmą Pozbruk, Luxiona oraz ThyssenKrupp.

Cieszę się z zaufania, jakim obdarzył mnie Zarząd i właściciele EFL Polaris i wierzę, że wspólnie z marką będziemy się rozwijać i wzmacniać pozycję firmy na rodzimym rynku oraz rynkach zagranicznych. Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu zarówno w obszarze sprzedaży, zakupów, zarządzania, jak i bezpośrednio w sektorze oświetleniowym, wspólnie z zespołem uda nam nawiązać nowe współprace i zaoferować klientom nasze najlepsze rozwiązania – podkreśla Przemysław Bienias, CEO EFL Polaris.

Przed dołączeniem do EFL Polaris, między rokiem 2017 a 2020, Przemysław Bienias pełnił funkcję Dyrektora ds. inwestycji, a następnie Dyrektora ds. handlowych w firmie Pozbruk. Wcześniej blisko 2 lata zajmował stanowisko Dyrektora ds. inwestycji oraz Handlowego w Grast & MTB. Był również Dyrektorem Zarządzającym w Ekobud Sp. z o.o., a także przez 4 lata Dyrektorem Handlowym w Luxiona. Przemysław Bienias ukończył Zarządzanie i Marketing na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz podyplomowe studia logistyczne również na ALK.

EFL Polaris to jeden z najdłużej działających na polskim rynku producentów opraw i dostawców rozwiązań oświetleniowych. Firma istnieje od ponad 20 lat, w tym od przeszło 10 stosuje technologię LED, będąc jednym z prekursorów w tym zakresie. Realizuje projekty dla klientów z sektora publicznego oraz dla firm prywatnych z różnych branż. Co niezwykle istotne EFL Polaris to w 100% polska firma, posiada 100% polski kapitał.

Więcej informacji o EFL-Polaris można znaleźć na: https://www.efl-polaris.com/

*

* *

EFL Polaris Sp. z o.o. producent opraw, dostawca rozwiązań oświetleniowych, systemów zasilania, sterowania i zarządzania infrastrukturą oświetleniową, w tym aplikacji ściśle specjalistycznych, obecny na rynku od ponad 20 lat. Od ponad 10 lat wykorzystuje dostęp do technologii LED, przez co zalicza się do prekursorów jej rozwoju w Polsce. Firma oferuje gamę opraw oraz systemów oświetleniowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, zapewniając im energooszczędne i ekologiczne rozwiązania przy zachowaniu najwyższych norm jakościowych i standardów oświetleniowych. Rozwiązania EFL Polaris stosowane są w oświetleniu m.in. przestrzeni handlowych i usługowych, dróg i autostrad, przestrzeni magazynowych, biurowych i przemysłowych czy miejsc użyteczności publicznej. Siedziba firmy mieści się w Słupnie k. Warszawy.