Radisson Hotel & Suites, Gdańsk – największy hotel w Trójmieście oddany w pełni do użytku

W dniu 20 września, po zakończeniu drugiego etapu budowy, odbyło się oficjalne otwarcie największego hotelu w stolicy Pomorza. Położony w historycznej części miasta, Radisson Hotel & Suites, Gdańsk, 
z ofertą ponad 340 pokoi i apartamentów oraz ogromną przestrzenią konferencyjną, jest obecnie największym hotelem w Trójmieście. Od momentu otwarcia w marcu tego roku, obiekt cieszy się rosnącą popularnością – odwiedziło go już prawie 33 tysiące gości.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk to ekskluzywny, inspirowany stylem skandynawskim obiekt z segmentu upscale położony na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Dzięki nowoczesnej formie nawiązującej do lokalnej architektury, obiekt doskonale wpisuje się w historyczną, zabytkową zabudowę tej części miasta. Detale bryły oraz elementy wystroju wnętrz przywołują bogatą, hanzeatycką przeszłość Gdańska. Z kolei wysokiej jakości materiały, takie jak bursztyn bałtycki, kamień, cegła oraz stal w połączeniu z funkcjonalną przestrzenią tworzą miejsce przyjazne i atrakcyjne zarówno dla podróżujących biznesowo, przedstawicieli sektora MICE, jak 
i turystów odwiedzających stolicę Pomorza.

– Pierwszy hotel marki Radisson w Europie, który jest jednocześnie największym obiektem hotelowym 
w Trójmieście, to dla Radisson Hotel Group powód do ogromnej dumy. Potwierdzamy w ten sposób naszą pozycję lidera rynku i największego międzynarodowego operatora hotelowego w miejscowościach turystycznych 
w Polsce – podkreśla Olof Karlsson, Dyrektor Regionalny w Polsce i Europie Południowo-Wschodniej 
w Radisson Hotel Group.

Obiekt przyciąga gości zarówno prestiżową lokalizacją, efektowym wyglądem, jak i kompleksową ofertą. Radisson Hotel & Suites, Gdańsk ma w ofercie 341 pokoi, w tym 37 suite, 8 junior suite, 3 apartamenty, włączając prezydencki. Jest tym samym obecnie największym hotelem na terenie Trójmiasta. Dodatkowo, dysponuje on sporą przestrzenią restauracyjną. Bar i Lounge są w stanie pomieścić 70 osób, natomiast dwupoziomowa restauracja Deo została zaprojektowana tak, aby przyjąć nawet 300 gości.

Nowy, gdański Radisson oferuje także największą hotelową przestrzeń konferencyjną w mieście. Dziewięć sal 
o ruchomych ścianach oraz duże foyer można dowolnie zestawiać, uzyskując łącznie powierzchnię wielkości 1000 m2. Całość jest wyposażona w nowoczesny sprzęt konferencyjny, dzięki czemu Radisson Hotel & Suites, Gdańsk stanowi jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc organizacji wydarzeń na hotelowej mapie miasta.

– Wraz z pełnym otwarciem, Radisson Hotel & Suites będzie mógł wykorzystać w pełni swój potencjał i zapewnić gościom wspaniałą ofertą noclegową oraz konferencyjno-bankietową na najwyższym poziomie. Chcielibyśmy, aby nasz hotel stał się wizytówką Gdańska, przyciągając zarówno gości biznesowych, jak i turystów – dodaje Marzena Kijak, Dyrektor Generalny Radisson Hotel & Suites, Gdańsk.

Budynek stanowi część kompleksu Deo Plaza, prestiżowej inwestycji nad Motławą mieszczącej także nowoczesny apartamentowiec, sklepy i restauracje. Zaledwie kilkaset metrów od niego znajduje się tętniąca życiem i najbardziej magnetyzująca dzielnica miasta – gdańska Starówka. Jej urokliwe uliczki pełne butików, barów i restauracji przyciągają tysiące osób, stanowiąc o sukcesie Gdańska – trzeciego najczęściej popularnego kierunku turystycznego w Polsce.

– Radisson Hotel & Suites, Gdańsk znajdujący się w kompleksie Deo Plaza, stanie się nie tylko największym hotelem biznesowym, ale przede wszystkim największym centrum pobytowym. Szeroki wybór ciekawych konceptów gastronomicznych spełni oczekiwania gości z całego świata. Strefa wellness hotelu w połączeniu 
z kliniką medycyny estetycznej czy usługami fryzjerskimi sprawią, ze goście Radisson Hotel & Suites poczują się zadbani pod każdym względem – mówi Zbigniew Nowak, Właściciel i Prezes DEO Hotel Sp. z o.o. Sp.k.

O RADISSON
Radisson to ekskluzywna marka hotelowa, która zapewnia gościom pobyt inspirowany stylem skandynawskim, pozwalający im skupić się na równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, poprzez doświadczenie większej harmonii w czasie podróży. Zależy nam na budowaniu znaczących, osobistych relacji z gośćmi. Stosujemy filozofię „Yes, I can!”, aby sprawić, że każdy z naszych gości będzie zadowolony z pobytu. Nasze hotele znajdują się na przedmieściach oraz w obrębie miast, 
w pobliżu lotnisk i miejsc wypoczynku. Goście oraz partnerzy biznesowi mogą wzbogacić swoje doświadczenia, biorąc udział w międzynarodowym programie lojalnościowym Radisson Rewards, oferującym wyjątkowe korzyści i nagrody.

Radisson jest częścią Radisson Hotel Group, do której należą także Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson, Country Inn & Suites by Radisson.

Rezerwacje oraz więcej informacji: www.radisson.com
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/radisson/
Instagram: https://www.instagram.com/radisson/
Twitter: https://twitter.com/radisson
Facebook: https://www.facebook.com/radisson/

O RADISSON HOTEL GROUP
Radisson Hotel Group to jedna z największych grup hotelowych na świecie, posiadająca siedem rozpoznawalnych marek hotelowych, ponad 1400 hoteli w różnych zakątkach świata, zarówno czynnych, jak i w przygotowaniu. W portfolio Radisson Hotel Group znajdują się: Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson, Country Inn & Suites by Radisson.

Radisson Rewards to międzynarodowy program lojalnościowy, który zapewnia unikalne, zaprojektowane na miarę rozwiązania, dzięki którym goście mogą cieszyć się wyjątkowymi chwilami. Radisson Rewards oferuje gościom, organizatorom spotkań, agentom turystycznym i partnerom biznesowym korzyści w zamian za ich lojalność.

Radisson Meetings stawia w swoich działaniach przede wszystkim na ludzi i traktuje każde spotkanie czy wydarzenie jako coś więcej niż tylko datę w kalendarzu. Radisson Meetings opiera się na trzech kluczowych celach: Indywidualne Podejście, Profesjonalizm oraz Niezapomniane chwile, które realizujemy dzięki spersonalizowanym usługom i dostarczaniu gościom udanych i wyjątkowych doświadczeń.

Na całym świecie, ponad 95 000 osób pracuje w strukturach Radisson Hotel Group oraz w należących do niej hotelach.

Więcej informacji:
www.radissonhospitalityab.com/media/news-releases
www.radissonhotelgroup.com/media

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm