ROCHE POLSKA PRZEDŁUŻA UMOWĘ NAJMU W MALTA OFFICE PARK

Globalne Centrum Rozwiązań IT stanowiące część Grupy Roche zostaje na kolejne 5 lat w poznańskim Malta Office Park kompleksie biurowym należącym do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%). 

Jeden z największych najemców Malta Office Park, zajmujący cały budynek o powierzchni 3 300 m.kw, przedłużył umowę najmu. Globalne Centrum Rozwiązań IT Roche Polska, które poprzez dostarczanie rozwiązań technologicznych i innowacji, wspiera ponad 90 tys. pracowników Roche w ponad 100 krajach, zostaje w jednej z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji biurowych w Poznaniu. Umowę podpisano na następne 5 lat. Proces negocjacyjny wspierali eksperci z firmy doradczej Colliers.

„Zdecydowaliśmy się na przedłużenie umowy najmu naszego biura w Malta Office Park w Poznaniu, gdyż wiemy jak bardzo nasi pracownicy cenią sobie pracę w tym miejscu – powiedział Paweł Pyszlak, Dyrektor Zarządzający Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche – Lokalizacja zapewniająca dogodny dojazd, bliskość Jeziora Malta i terenów rekreacyjnych, kameralny charakter kompleksu biurowego – to wszystko atuty, na które zwracają uwagę nasi ludzie. Dodatkowo mamy nowoczesne biuro, zaprojektowane zgodnie z zasadami activity based working, które zapewnia pracownikom przyjazne środowisko, maksymalnie wspierające ich w wykonywaniu codziennych obowiązków. Cieszymy się, że możemy im to zapewnić przez kolejne 5 lat”.

„Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy doradzać Roche Polska przy transakcji dotyczącej biura firmy w Poznaniu. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru budynku przeprowadziliśmy wspólnie z klientem analizę rynku i różnych scenariuszy, w wyniku której Malta Office Park okazała się dla naszego klienta najlepszym wyborem” – zaznaczyli Paweł Skałba oraz Paweł Proński, odpowiedzialni za transakcję z ramienia Colliers.

Współpraca ze światowej klasy partnerem, jakim jest Roche Polska, to wielka przyjemność ale też wielkie wyzwanie. Niezwykle cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy sprostać najwyższym wymaganiom” – powiedziała odpowiedzialna za umowę Agnieszka Gola, Leasing Office Manager EPP.

Sylwia Piechnik Head of Office Leasing EPP dodaje „Jesteśmy dumni, że w naszych projektach lokowane są odziały firm o tak istotnym, międzynarodowym znaczeniu. Globalne Centrum Rozwiązań IT Roche jest tego najlepszym przykładem. Działanie w Malta Office Park ośrodka, który wspiera pracę dziesiątków tysięcy ludzi na całym świecie, świadczy nie tylko o jakości naszego projektu, ale potwierdza pozycję i atrakcyjność Poznania, jako miasta oferującego firmom potencjał pracowniczy i wynikające z niego możliwości rozwojowe”.

***

 

Roche Polska jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Od ponad 100 lat wspomagamy polskich lekarzy w ich codziennej walce o zdrowie i życie pacjentów, współpracujemy również ze środowiskami akademickimi i medycznymi. Globalna strategia Roche koncentruje się na diagnostyce molekularnej oraz terapiach celowanych. Posiadamy nowoczesne i unikalne portfolio w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia i choroby zakaźne. Jesteśmy liderem w obszarze medycyny personalizowanej – strategii leczenia, która polega na dopasowaniu optymalnej terapii dla każdego pacjenta. W Polsce działają światowej klasy ośrodki Roche: Regionalne Centrum Badań Klinicznych dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz zajmujące się rozwiązaniami na styku medycyny i informatyki Globalne Centrum Rozwiązań IT. Wspólnie z warszawskim Centrum Onkologii-Instytut Roche Polska współtworzymy także Centrum Naukowo-Przemysłowe oraz jesteśmy partnerem pierwszego w Polsce onkologicznego ośrodka badań klinicznych wczesnych faz.

Globalne Centrum Rozwiązań IT Roche

Globalne Centrum Rozwiązań IT jest częścią Grupy Roche, największej firmy biotechnologicznej na świecie, która już od ponad 120 lat dostracza innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. Misją Roche jest dostarczanie innowacyjnych leków i systemów diagnostycznych, mogących poprawić zdrowie, przedłużyć życie pacjentów i podnieść jego jakość. Z kolei zadaniem Globalnego Centrum Rozwiązań IT jest wspieranie ponad 90 000 pracowników Roche w 100+ krajach, poprzez dostarczanie rozwiązań technologicznych i innowacji IT. W 4 biurach w Polsce (Warszawa i Poznań), Malezji i Kanadzie pracuje ponad 700 ekspertów IT, którzy łącząc w codziennej pracy świat technologii i nauki pomagają zmieniać na lepsze życie milionów pacjentów. 

www.roche.pl

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. 

Więcej o Colliers w Polsce na colliers.com.


Malta Office Park to nowoczesny zespół biurowy położony przy ul. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Poznaniu. Powierzchnia użytkowa kompleksu to około 30 000 mkw. Poszczególne budynki o powierzchniach kondygnacji od około

600 do nawet 1300 mkw. dają możliwość dowolnej aranżacji biura zarówno przez małe, jak i duże firmy. 

Inwestycja należy do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%), które odpowiada również za zarządzanie

kompleksem.

www.maltaofficepark.pl

 

EPP to wiodąca firma na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Kompleksy biurowe należące do EPP są zlokalizowane w Warszawie (Park Rozwoju), Szczecinie (Oxygen) i Kielcach (Astra Park). Firma w ramach joint venture z Henderson Park jest również współwłaścicielem i zarządza projektami biurowymi zlokalizowanymi w Poznaniu (Malta Office Park), Krakowie (O3 Business Campus) i Łodzi (Symetris Business Park). Wśród najemców kompleksów biurowych EPP znajdują się największe polskie i międzynarodowe firmy. EPP jest także największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel firmy obejmuje 32 projekty (25 handlowych, 6 biurowych oraz jeden wielofunkcyjny w trakcie planowania) o łącznej wartości ponad 2 mld euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion mkw. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) w Republice Południowej Afryki i Luksemburgu (LuxSE Euro MTF).

www.epp-poland.com