Schneider Electric liderem zrównoważonego rozwoju według agencji ratingowej Vigeo Eiris

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, otrzymał najwyższe noty w swoim sektorze od Vigeo Eiris (V.E.) – europejskiej agencji ratingowej obejmującej obszar ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny), będącej częścią Moody’s Group. Firma Schneider Electric znalazła się również w gronie najbardziej zrównoważonych liderów na świecie w śródrocznych przeglądach indeksów FTSE4Good i Euronext Vigeo Eiris. 

Ostatni ranking V.E i włączenie do indeksu FTSE4Good są potwierdzeniem nieustannych wysiłków Grupy Schneider Electric w zakresie zrównoważonego rozwoju. Szczegółowo zostały one opisane w ostatnim półrocznym raporcie firmy. 

Organizacja pracuje obecnie nad realizacją celów Schneider Sustainability Impact (SSI) na lata 2021-2025, które zostały ogłoszone w styczniu tego roku. Już teraz można mówić o pierwszych sukcesach – jak dołączenie 91 proc. spośród 1000 największych dostawców firmy do projektu „Zero Carbon”, którego celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla do roku 2025. Od 2018 roku Schneider Electric pomógł swoim klientom uniknąć emisji 302 milionów ton CO2 i nadal wspiera ich w osiąganiu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Ocena Vigeo Eiris plasuje Schneider Electric na miejscu nr 1 w Europie w sektorze komponentów i sprzętu elektronicznego z wynikiem 71/100 (przy średniej dla sektora na poziomie 39/100) i pięciopunktowym wzrostem w stosunku do roku poprzedniego. 

V.E. przeprowadza swoją ocenę co dwa lata na podstawie informacji obejmujących 23 obszary, począwszy od zmian klimatycznych, zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, aż po prawa człowieka i prawa pracownicze. Dzięki tej ocenie Schneider Electric potwierdził również swoje włączenie do indeksów Euronext V.E: World 120, Europe 120, Eurozone 120 oraz France 20, które składają się z najwyżej notowanych spółek giełdowych pod względem wyników w zakresie odpowiedzialności biznesu. 

Seria społecznie odpowiedzialnych indeksów giełdowych FTSE4Good, w ramach której dwa razy do roku powstają rankingi najlepszych firm pod względem praktyk ESG i przejrzystości działań, uwzględniła w swoim zestawieniu Schneider Electric już po raz szósty. Miało to miejsce w pierwszym półrocznym przeglądzie FTSE4Good 2021. Grupa uzyskała ocenę 4,5/5 – przy średniej dla sektora wynoszącej 2,1/5 – i utrzymała wynik z 2020 roku.

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka miesięcy temu Schneider Electric został uznany za najbardziej zrównoważoną organizację na świecie przez Corporate Knights Global 100 Index. 

Schneider Electric 

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.