Stabilność i bezpieczeństwo. Würth Polska prezentuje ofertę drabin profesjonalnych zgodnych z najnowszą normą PN-EN 131

Od początku 2018 roku obowiązuje aktualizacja Polskiej Normy PN-EN 131, której wymagania muszą spełniać drabiny stosowane do użytku profesjonalnego. Zgodnie z nowym zapisem, każda drabina przenośna wyższa od 3 m musi być wyposażona w dodatkowy stabilizator. Dodatkowo, wszystkie stopy drabiny powinny mieć zamontowane ryflowane wkładki z materiału antypoślizgowego.
W najnowszej ofercie drabin profesjonalnych Würth Polska znajdują się drabiny aluminiowe i teleskopowe spełniające bieżące wymagania. W asortymencie dostępne są także części zamienne do drabin oraz osprzęt dodatkowy.
Wszystkie produkty dostępne są w sklepach stacjonarnych, w e-sklepie www.wurth.pl oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska. Wśród asortymentu Würth można znaleźć takie produkty jak:

1. Wielofunkcyjna drabina z platformą

Dzięki kompaktowej budowie jest idealna do przewożenia w bagażnikach samochodów osobowych. Może być stosowana jako podest roboczy, drabina przystawna oraz wolnostojąca. Posiada mechanizm automatycznego blokowania przegubów. Produkt Würth Polska charakteryzuje ponadto:
  • Wysoka sztywność i żywotność konstrukcji – połączenia szczebli z dźwigarami mocowane są na poczwórne zaprasowania elementów.
  • Niewielka masa przy wysokiej stabilności i uniwersalności drabiny – specjalna konstrukcja profili usztywnia drabinę i umożliwia pewne oparcie przy dużych obciążeniach.
  • Antypoślizgowe ryflowanie szczebli.
  • Pewne i bezpieczne pozycjonowanie drabiny na różnych podłożach, dzięki zastosowaniu specjalnej, ryflowanej konstrukcji stóp drabiny oraz antypoślizgowej mieszance gumowej stóp.
  • W zestawie z drabiną jest dwudzielna platforma robocza o bezpiecznej, antypoślizgowej, szorstkiej powierzchni.
Art. nr: 0962931613, cena: 1599 zł
Zdjęcia produktu:
1.jpg

2. Aluminiowa drabina wielofunkcyjna

To jedna drabina do wielu zastosowań – zarówno jako drabina przystawna, jak i wolnostojąca. Dzięki specjalnym profilom aluminiowym nośność drabiny jest wysoka przy jednoczesnym zachowaniu wygody transportu oraz redukcji obciążenia dla obsługującego. Dostępne są 3 wersje produktu, z różną liczbą szczebli: 3×8, 3×10, 3×12. Produkt Würth Polska charakteryzuje ponadto:
  • Wysoka sztywność skrętna, za sprawą czterokrotnego zaprasowywanego mocowania szczebli do dźwigarów.
  • Lekkie wysuwanie elementów składowych drabiny i zabezpieczenie przed przedwczesnym zużyciem, dzięki zastosowaniu łożysk ślizgowych z tworzywa sztucznego.
  • Antypoślizgowe ryflowanie szczebli. Dodatkowo, w samodzielnym elemencie przystawnym ryflowanie szczebli jest obustronne. Oznacza to, że drabinę można postawić jednym lub drugim końcem na podłożu, zachowując pełne bezpieczeństwo.
  • Podwójne zabezpieczenia rozstawu drabiny za pomocą przykręcanych sztywnych prętów i mocnej taśmy poliestrowej zapewniają stabilność nawet przy zachwianiu równowagi.
Art. nr: 0962930608 – liczba szczebli 3×8
Art. nr: 0962930610 – liczba szczebli 3×10
Art nr: 0962930612 – liczba szczebli 3×12
Zdjęcia produktu:
2.jpg

2. Aluminiowa drabina teleskopowa

Drabinę można stosować na różne sposoby – jako podest roboczy, drabinę przystawną czy wolnostojącą. Posiada aluminiowe, lamelowe przeguby i blokady, które samodzielnie blokują drabinę we właściwym położeniu. Drabinę wyróżnia także antypoślizgowe ryflowanie szczebli oraz konstrukcji stóp. Zmienna długość nóg pozwala na używanie jej na nierównym podłożu, np. na schodach, zachowując pełne bezpieczeństwo. Dostępne są 4 wersje produktu, z różną liczbą szczebli: 4×3, 4×4, 4×5, 4×6.
Art. nr: 0962931413 – liczba szczebli 4×3
Art. nr: 0962931414 – liczba szczebli 4×4
Art. nr: 0962931415 – liczba szczebli 4×5
Art. nr: 0962931416 – liczba szczebli 4×6
Zdjęcia produktu:
3.jpg

O Würth Polska

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 29 lat. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 670 pracowników, z czego 470 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 5 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo i Metal. Würth Polska posiada 31 sklepów stacjonarnych oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 5000 mkw. znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod linkiem.

O grupie Würth

Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 77 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,6 mln klientów. Zgodnie ze wstępnym rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2018 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 13,6 mld EUR.