Swoboda drukowania etykiet, która robi różnicę

Tea Club stawia na personalizowane etykiety, drukowane na żądanie, we własnym zakresie, zyskując bogactwo możliwości dzięki drukarce OKI Pro1050


Warszawa, 17 grudnia 2020 r.
– firma Tea Club, zajmująca się importem i dystrybucją wysokiej jakości herbaty i kawy wraz z akcesoriami, które sprzedawane są w specjalistycznych sklepach na terenie całej Polski, m. in. w sieci sklepów Five o’clock, w pełni wykorzystuje potencjał personalizowanego druku etykiet, dzięki drukarce OKI Pro1050.

Tea Club to firma rodzinna, która od 30 lat intensywnie się rozwija, a dzięki niezwykle szerokiej ofercie wysokogatunkowych herbat z całego świata zyskała zaufanie konsumentów oraz klientów biznesowych. Ze względu na szerokie spektrum działania, od ogólnopolskiej sieci sklepów Five o’clock, poprzez kawy i herbaty oferowane w hotelach, aż po franczyzę, potrzeby związane z produkcją odpowiednich etykiet w krótkim czasie stały się wyzwaniem. Firma podąża też intensywnie za trendami wprowadzając nowe linie produktowe i stawiając na szeroką personalizację, która jest coraz bardziej pożądana przez klientów. Wysokojakościowy asortyment potrzebował też równie jakościowego opakowania premium, z użyciem odpowiednich nośników, często w różnych rozmiarach, i drukowanego ze zmiennymi danymi w krótkich seriach. Z czasem okazało się, że zamawianie etykiet w drukarni staje się mocno nieekonomiczne i coraz bardziej problematyczne ze względu na m.in. długi czas oczekiwania na zamówienie czy potrzebę drukowania etykiet w zbyt dużych nakładach względem rzeczywistych potrzeb. Firma Tea Club postanowiła więc zyskać większą swobodę w produkcji etykiet i zainwestowała w 5-kolorową drukarkę etykiet OKI Pro1050 (CMYK + W).

Herbaty posiadamy z różnych zakątków świata, od Japonii i Chin po bardzo egzotyczne miejsca. Nasze herbaty są wstanie przenieść każdego naszego klienta w zupełnie inny świat doznań aromatycznych. W związku z tym, że jest duże zapotrzebowanie w tej chwili na personalizację różnych produktów, wychodząc naprzeciw tym trendom, postanowiliśmy być samowystarczalni i zainwestowaliśmy w drukarkę marki OKI Pro1050. Zyskaliśmy dużą swobodę w zakresie drukowania etykiet na nasze produkty. OKI pozwala nam na samodzielne drukowanie etykiet, na żądanie, w krótkich seriach, ze zmiennymi danymi, na szerokiej gamie nośników, z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK i piątego tonera białego. Dodatkowo zyskaliśmy możliwość natychmiastowego reagowania na potrzeby i zamówienia ze strony naszych klientów. Proces przygotowania etykiety skrócił się w niesamowity sposób, znacząco obniżyliśmy też koszty związane z obsługą i drukiem etykiet. W skali miesiąca to nawet blisko o 25%” – mówi Marek Brzezicki, założyciel firmy Tea Club i współwłaściciel sieci Five o’clock.

Dzięki drukarce etykiet OKI Pro1050, Tea Club praktycznie od ręki może testowo drukować różnego rodzaju próbki dla nowowprowadzanych produktów, bądź też pod specyficzne potrzeby partnerów biznesowych. OKI Pro1050 także idealnie paruje się z automatycznym systemem wykańczającym do obróbki etykiet co sprawiało, że firma Tea Club stała się w pełni samowystarczalna w kwestii druku i produkcji gotowych etykiet na żądanie. Firma zyskała w ten sposób łatwość wprowadzania nowych produktów, personalizowania ich i tworzenia dla nich etykiet z wykorzystaniem szerokiego spektrum nośników, zwiększyła wydajność produkcji i jakość etykiet, ograniczyła straty i obniżyła koszty związane z ich drukiem.

,,Decyzja o zakupie drukarki OKI Pro1050 wynikała z tego, że wcześniej korzystaliśmy z firm zewnętrznych, gdzie trzeba było zamawiać bardzo duże ilości, które, jak okazywało się w wielu sytuacjach, nie były nam potrzebne. W związku z tym, że generowało to spore straty, zdecydowaliśmy się na zakup drukarki OKI, aby móc samodzielnie realizować kontrakty. W tej chwili sami tworzymy nowe projekty dla siebie jak i dla naszych klientów biznesowych, którzy teraz coraz częściej oczekują spersonalizowanej etykiety lub odwzorowania konkretnego wzornictwa na potrzeby marek własnych. My to wszystko projektujemy i naszymi urządzeniami tworzymy jako gotowe etykiety na opakowania. Muszę przyznać, że wybór tej drukarki Pro1050 był dobrym wyborem. Bardzo nam ona pomaga w tej chwili w codziennej pracy i w realizowaniu wszystkich naszych projektów” – dodaje Marek Brzezicki.

Drukarkę Pro1050 zaprojektowano z myślą o elastyczności i profesjonalnych wynikach dostarczanych w sposób opłacalny dla organizacji, które po wdrożeniu drukarki zyskują możliwość drukowania etykiet na żądanie we własnym zakresie. Została ona opracowana specjalnie dla rozwijającego się rynku użytkowników, którzy potrzebują łatwego w konfiguracji systemu do drukowania etykiet na żądanie, a także wymagają minimalnego przeszkolenia w obsłudze. Użytkownicy mogą konfigurować zadania w ciągu kilku krótkich kroków, dzięki czemu firma zyskuje bardzo opłacalną możliwość druku zmiennych danych w wysokiej jakości wydruku i przy niskich nakładach kapitałowych na produkcję etykiet.

OKI Pro1050 (CMYK +W) wprowadza nowy wymiar kolorystyczny w niskonakładowym druku etykiet z roli na rolę, dzięki innowacyjnemu połączeniu cyfrowej technologii LED, kompozycji suchego tonera oraz unikalnej możliwości wykorzystania piątego koloru białego. To gwarancja większej swobody w projektowaniu i produkcji etykiet – drukowanie na przezroczystych lub kolorowych nośnikach jest niezwykle proste, dzięki możliwości drukowania projektów z dodatkiem białego koloru lub białego nieprzezroczystego tła pod obrazem CMYK.

Drukarka Pro1050 obsługuje szeroką gamę różnych nośników od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża.

Więcej informacji na temat można znaleźć na stronie www.oki.com/pl oraz www.drukujetykiety.pl

Zobacz film z case study Tea Club: 

Tea Club — informacje

Tea Club powstał w 1990r. i od początku działalności zajmuje się importem i dystrybucją wysokiej jakości herbaty i kawy, które sprzedawane są w specjalistycznych sklepach na terenie całej Polski, m. i n. w sieci butików Five o’clock. Firma dysponuje bardzo szerokim asortymentem i know-how dotyczącym herbat, kaw i akcesoriów. Oferuje także kompleksowy program franczyzowy dla sklepu i wyspy z konfekcjonowanymi herbatami i kawami najwyższej jakości oraz akcesoriami.

www.teaclub.pl

O OKI Europe Ltd

OKI Europe Ltd to oddział OKI Data Corporation, globalnej marki działającej w sektorze biznesowym, która tworzy wydajne kosztowo, profesjonalne drukarki wewnętrzne, aplikacje i usługi, które mają zwiększać wydajność pracy firm dziś i jutro.

Spółka ma dobrze ugruntowaną pozycję wśród wiodących europejskich marek drukarek w kontekście wartości i liczby dostarczanych urządzeń. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarczała na całym świecie zaawansowane rozwiązania z dziedziny druku, wprowadzając rewolucyjne technologie wspierające potrzeby dużych i małych firm. Nasze pionierskie prace dotyczące opracowania cyfrowej technologii druku LED pozwoliły OKI zająć pozycję lidera rynku wysokiej rozdzielczości urządzeń drukujących, które są przyjazne dla środowiska.

Od czasu nabycia globalnego producenta drukarek wielkoformatowych, Seiko I Infotech Inc., jednostki zależnej Seiko Instruments Inc., OKI dostarcza precyzyjnie zaprojektowane systemy druku wielkoformatowego przeznaczone specjalnie na rynki oznakowania, graficzny, CAD oraz GIS, zapewniając niezrównaną w branży wydajność produkcji oraz jakość obrazu. Obejmująca cały region EMEA sieć autoryzowanych dystrybutorów i dealerów pozwala OKI Europe Ltd dostarczać pełną gamę rozwiązań z zakresu druku, w tym drukarki wielkoformatowe, tusze, nośniki, oprogramowanie, usługi montażu i wsparcia, jak również dzielenie się wiedzą i organizowanie szkoleń.

Oprócz szerokiej gamy nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szeroką gamę usług wspierających optymalizację przepływów pracy związanych z drukiem i obiegiem dokumentów. W połączeniu ze zintegrowanym pakietem technologii programowych i narzędzi może to pomóc przedsiębiorstwom przejąć kontrolę nad kosztami druku i obiegu dokumentów w bezpiecznym środowisku – zarówno stacjonarnie w biurze, jak i na urządzeniach mobilnych i w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia ponad 500 pracowników w 15 biurach i jest reprezentowana w 60 krajach w całym regionie EMEA.

OKI Data Corporation to jednostka zależna utworzonej w 1881 tokijskiej spółki Oki Electric Industry Co. Ltd., będącej pierwszym producentem urządzeń telekomunikacyjnych w Japonii.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.oki.com/pl