System zarządzania wodą SCHELL SWS z German Innovation Award 2020

Niemiecka Rada Wzornictwa przyznała firmie SCHELL złotą nagrodę German Innovation Award w kategorii „Technologie Elektroniczne” za innowacyjne rozwiązania zarządzania instalacją wody pitnej w budynku. System SCHELL SWS został doceniony między innymi za nowatorską funkcję przesyłania danych do chmury za pomocą modułu SMART.SWS.

Jury prestiżowego konkursu German Innovation Award wyróżniło system zarządzania wodą w budynkach SWS za innowacyjne funkcje, które ułatwiają codzienne utrzymanie instalacji wodnych.  Wchodzące w skład systemu przyjazne dla użytkownika narzędzie SMART.SWS umożliwia zdalny monitoring i programowanie pracy instalacji w wielu budynkach naraz dzięki bezpiecznemu połączeniu sieciowemu.

Osoby zajmujące się zawodowo utrzymaniem budynków muszą stosować się do surowych wytycznych dotyczących higieny instalacji wody pitnej, szczególnie w budynkach publicznych. Dzięki cyfrowemu systemowi zarządzania wodą z narzędziem zdalnego dostępu można łatwo i wygodnie monitorować oraz kontrolować całą instalację wodną. Sprawia ono również, że wprowadzenie rozwiązań pozwalających na oszczędność zasobów i pieniędzy stało się jeszcze łatwiejsze. Ze względu na modułową strukturę system można konfigurować indywidualnie i integrować z istniejącym systemem zarządzania budynku – mówi werdykt wydany przez jury konkursu.

Inteligentny system zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS umożliwia łączenie w sieć, programowanie i monitorowanie pracy wszystkich elementów armatury elektronicznej w budynku, takich jak baterie umywalkowe, prysznicowe, spłuczki WC i pisuarowe za pośrednictwem centralnego serwera. Dzięki funkcji płukania stagnacyjnego po 24 godzinach od ostatniego użycia i możliwości przeprowadzania okresowej dezynfekcji termicznej zapewnia maksymalną higienę wody pitnej, a jednocześnie jej ekologiczne i ekonomiczne zużycie. Idealnym uzupełnieniem systemu zarządzania wodą SWS jest usługa chmury – SMART.SWS. Dzięki dostępowi do przejrzystego i intuicyjnego w obsłudze panelu użytkownik może w dowolnym czasie i miejscu dokonywać przeglądu parametrów operacyjnych systemów wodnych w kilku różnych budynkach naraz.

Firma SCHELL dąży do rozwijania technologii i systemów, które oferują prawdziwą wartość dodaną dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces projektowania i eksploatacji budynku, a więc planistów, inwestorów i użytkowników. Nadrzędnym celem jej działań jest zachowanie maksymalnej higieny w pomieszczeniach sanitarnych znajdujących się w obiektach publicznych, półpublicznych czy komercyjnych, a dzięki temu – ochrona zdrowia ich użytkowników. Tegoroczna nagroda German Innovation Award to już piąta i najważniejsza nagroda, jaka został przyznana systemowi SCHELL SWS w tym roku i kolejne potwierdzenie sukcesywnego rozwoju strategii realizowanej przez markę SCHELL.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.