Szkoła gotowania, czyli co robić z dziećmi w domu

Zdalna nauka, ograniczenia związane z wychodzeniem z domu, brak możliwości spotkań z rówieśnikami – wszystko to sprawia, że ciężar organizacji dnia dzieciom spada na rodziców. Jednym z pomysłów na kreatywne spędzanie czasu jest wspólne gotowanie. Rozwija manualnie, pobudza wyobraźnię i wzmacnia więzi rodzinne.

Tworzenie posiłków wraz z dziećmi to świetna zabawa, ważne jednak, by dopasować stopień trudności dań do wieku małych kucharzy. Dzięki temu pociechy chętnie zaangażują się w prace kuchenne i będą miały poczucie, że to co robią jest ważne i potrzebne.

Domowe przedszkole

Przedszkolaki uwielbiają ugniatanie i lepienie. Najbardziej na świecie lubią jednak pizzę! Dobrze się składa, bo obie te przyjemności można połączyć w kuchni. Prosty pomysł na fajne danie to mini pizze. Jeśli chcesz pominąć najbardziej uciążliwy etap przygotowań, warto ciasto na pizzę wyrobić w urządzeniu wielofunkcyjnym Thermomix®. Mając już gotową bazę wspólnie z pociechami wałkujemy placuszki i dekorujemy je wybranymi dodatkami według upodobań. Pizzowe placuszki mogą mieć przeróżne odsłony i zabawne aranżacje. Gotowe mini pizze można jeść na ciepło i na zimno. Z całą pewnością skuszą się na nie również starsi domownicy.

Wiedza podstawowa

Starszakom warto rzucić bardziej wymagające wyzwanie i połączyć lekcję geografii z edukacją kulinarną. Jeśli nie możemy spakować walizek i wyjechać w podróż, zawsze można skorzystać z opcji „palcem po mapie”. Taka nauka będzie bardziej atrakcyjna i zapadnie w pamięć na dłużej. Afryka, Azja a może Ameryka Północna? Jeśli wybór padnie na  ten ostatni kontynent, ucztą dla całej rodziny będą naleśniki amerykańskie czyli pancakes. Wystarczą mleko, mąka i jaja, nieco proszku do pieczenia, szczypta soli i cukru. Upieczone naleśniki trzeba koniecznie serwować w amerykańskim stylu, ułożone jeden na drugim z odrobiną masła i syropem klonowym. Wtedy smakują najlepiej! Przepis na tradycyjne naleśniki amerykańskie oraz różne ich wariacje znajdziesz na Cookidoo® – platformie z przepisami na urządzenie Thermomix®.

Wyższy stopień wtajemniczenia

Zamknięte kina, restauracje, szkoły, puste galerie handlowe i zakaz wychodzenia bez opiekuna. Dla nastolatka to prawdziwy areszt domowy. Jak poprawić mu humor? Sięgnij po pewniaka w zdrowym wydaniu. Odkąd street food stał się bardziej modny niż fast food, burgery przestały kojarzyć się z płaską bułką z cienkim kotletem. Dziś to prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej. Wyglądają świetnie i obłędnie smakują. Wykorzystaj wspólnie spędzany czas w kuchni również na rozmowę o tym, jak świadome odżywianie wpływa na cerę, kondycję włosów, samopoczucie, sylwetkę. Pokaż, że popularne danie w zdrowej odsłonie, ze sprawdzonymi składnikami, może smakować równie dobrze, jeśli nie lepiej! Wykorzystaj do tego przepis na burgery z indyka z karmelizowaną cebulą i papryką. Jeśli zamiast na talerzu zaserwujesz danie na drewnianej desce kuchennej w szarym śniadaniowym papierze, możesz mieć pewność, że wasze wspólne dzieło zrobi furorę w w mediach społecznościowych.