TEYON – polski producent i wydawca gier komputerowych – nowym najemcą w O3 Business Campus w Krakowie

Do grona najemców należącego do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%) krakowskiego biurowca O3 Business Campus dołączył znany producent gier komputerowych – firma Teyon. Umowa najmu została podpisana na 5 lat, a nowa siedziba Teyon zajmie blisko 500 m kw. 

„Biuro w O3 Business Campus będzie naszą główną siedzibą i domem dla wciąż powiększających się dwóch zespołów deweloperskich. Jesteśmy podekscytowani zmianą adresu, a w szczególności oddaniem w ręce pracowników nowoczesnej powierzchni biurowej, która da nam jeszcze więcej możliwości rozwoju. Chcemy stworzyć komfortowe warunki pracy dla każdego i przestrzeń, sprzyjającą kreatywności i dzieleniu się wiedzą” – mówi Michał Tatka, CEO Teyon.

„O3 Business Campus po raz kolejny pokazał, że jest miejscem sprzyjającym innowacyjnej pracy koncepcyjnej. Potencjał kreatywny nowego partnera i specyficzna branża, jaką reprezentuje, znakomicie wpasowują się w zróżnicowaną mozaikę naszych najemców.  Teyon to firma działająca na wymagającym rynku japońskim, ale też rdzennie krakowska – a to oznacza, że O3 spełnia nie tylko najwyższe standardy powierzchni biurowej, ale też bardzo specyficzne wymagania lokalne” – dodaje Sylwii Piechnik, Head of Office Leasing EPP 

***

Teyon to polski producent i wydawca gier na wiodące platformy konsolowe i PC. Firma została założona w 2006r. w Krakowie, a w kolejnych latach otworzyła studia w Łodzi oraz w Tokyo i zatrudnia obecnie ponad 80 pracowników, tworzących wieloplatformowe gry, oparte o nowoczesne silniki takie jak Unreal Engine czy rFactor2. Firma koncentruje się na tworzeniu wysokiej jakości gier z gatunku action RPG oraz racing, jest również znana z działalności wydawniczej w Japonii, zarówno w kanałach cyfrowych jak i fizycznych. 

Najbardziej znanym tytułem wyprodukowanym przez Teyon jest Terminator: Resistance, strzelanka FPS dla jednego gracza na licencji legendarnych filmów z A. Schwarzeneggerem, „Terminator” i „Terminator 2: Dzień Sądu”. Gra odniosła komercyjny sukces i pozwoliła firmie zbudować markę dewelopera, pracującego z wielką pasją i poszanowaniem dla licencji filmowych i ich fanów.

www.teyon.pl

 

O3 Business Campus to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, zlokalizowany w północnej części Krakowa u zbiegu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada. Obiekt zaprojektowany jest zgodnie z najnowszymi standardami zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu jest przyjazny dla otoczenia i użytkowników. Jego klasyczna i ponadczasowa architektura oferuje wiele funkcjonalnych rozwiązań – kompleks w pełni odpowiada współczesnym oczekiwaniom pracowników, którzy chcą pracować w nowoczesnych budynkach, kreatywnie zaaranżowanych biurach, w dobrej atmosferze i z wygodną komunikacją do pozostałych dzielnic miasta. Inwestycja składa się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 57 000 mkw. oraz parkingów — naziemnego i podziemnego. 

Kluczową grupę najemców O3 Business Campus stanowią firmy świadczące usługi shared services, zachęcone m.in. bliskim położeniem Politechniki Krakowskiej. Inwestycja należy do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%), które odpowiada również za zarządzanie kompleksem.

www.o3businesscampus.com.pl

 

EPP to wiodąca firma na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Kompleksy biurowe należące do EPP są zlokalizowane w Warszawie (Park Rozwoju), Szczecinie (Oxygen) i Kielcach (Astra Park). Firma w ramach joint venture z Henderson Park jest również współwłaścicielem i zarządza projektami biurowymi zlokalizowanymi w Poznaniu (Malta Office Park), Krakowie (O3 Business Campus) i Łodzi (Symetris Business Park). Wśród najemców kompleksów biurowych EPP znajdują się największe polskie i międzynarodowe firmy. EPP jest także największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel firmy obejmuje 32 projekty (25 handlowych, 6 biurowych oraz jeden wielofunkcyjny w trakcie planowania) o łącznej wartości ponad 2 mld euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion mkw. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) w Republice Południowej Afryki i Luksemburgu (LuxSE Euro MTF).

www.epp-poland.com