Tokai COBEX Polska posadzi drzewa w Nowym Sączu i Raciborzu

125 drzew na 125-lecie istnienia Tokai COBEX Polska posadzi zakład w Nowym Sączu.  Podobna akcja odbędzie się także w Raciborzu. Działania wpisują się w proekologiczną inicjatywę firmy pt. Going Greener oraz misję społecznej odpowiedzialności biznesu.

W Nowy Sączu i Raciborzu zlokalizowane są zakłady Tokai COBEX Polska, których historia liczy sobie ponad 125 lat. Z tej okazji, w Nowym Sączu przedsiębiorstwo posadzi 125 drzew i krzewów, które upiększą przestrzeń publiczną, ale też będą stanowiły element budowy proekologicznych postaw wśród mieszkańców i przyczynią się do poprawy środowiska naturalnego.  – Jubileusz przypadł w roku ubiegłym, jednakże ze względu na pandemię, obchodzimy go w tym roku – zaznaczył Andrzej Hotloś, Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska. Nasadzenia odbędą się także w Raciborzu.

 – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna w obecnych czasach jest działalność na rzecz ekologii. Nasze instalacje posiadają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które skutecznie zmniejszają wpływ zakładów firmy na środowisko. Współpracujemy z samorządami Nowego Sącza i Raciborza, dzięki którym takie inicjatywy, jakimi jest sadzenie drzewek mogą być zrealizowane – wyjaśnił Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska.

Sadzenie drzewek w Nowym Sączu wpisuje się w miejską akcję #ZielonyNowySącz. Z tej okazji Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Prezes Tokai COBEX Polska Andrzej Hotloś podpisali oficjalnie porozumienie, na mocy którego inicjatywa zostanie zrealizowana.  Tokai COBEX to firma odpowiedzialna społecznie. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę – powiedział Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.

DCIM100MEDIADJI_0003.JPG

Ze strony przedsiębiorstwa akcja sadzenia drzew jest elementem szeroko rozumianej polityki środowiskowej pt. Going Greener, realizowanej na wielu płaszczyznach – Ideę bycia firmą jeszcze bardziej „zieloną” opieramy na trzech filarach; instalacjach ochrony środowiska, oszczędności zużycia energii i projektach odzysku energii z naszych procesów oraz działaniach kształtujących proekologiczne postawy wśród naszych pracowników i mieszkańców. Sadzenie drzewek jest jedną z takich akcji. Dodatkową jej wartością jest to, że korzystać z tego będą kolejne pokolenia mieszkańców miast – podsumował Andrzej Hotloś.

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Urząd Miasta Nowy Sącz, Tokai COBEX Polska

***

Tokai COBEX

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne 

w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu, oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

Translate »