Trzykrotne srebro dla NEPI Rockcastle w PRCH Retail Awards

Aplikacja SEZAM, rozbudowa CH Solaris oraz wieńcząca ją kampania otwarcia pod hasłem Wschód Słońca o Zachodzie to projekty NEPI Rockcastle nagrodzone srebrną nagrodą podczas XI edycji konkursu PRCH Retail Awards.

Od 2010 r. jury złożone z ekspertów zgromadzonych wokół Polskiej Rady Centrów Handlowych wybiera najlepsze i najskuteczniejsze projekty zrealizowane w danym roku przez branżę retail. W minionej edycji, w 19 kategoriach rywalizowały 102 zgłoszenia – finalnie przyznano 28 nagród.

Nowa kategoria odpowiedzią na postępującą mobilność konsumentów

Aplikacja mobilna SEZAM to jedyny projekt wyróżniony w ramach nowo utworzonej kategorii Aplikacja Mobilna Obiektu Handlowego. Jest ona podstawowym narzędziem programu motywująco-lojalnościowego dostępnego we wszystkich galeriach polskiego portfolio NEPI Rockcastle. Głównym celem programu jest długofalowe wsparcie obrotów najemców, poprzez zwiększenie zaangażowania i lojalności klientów i zachęcanie ich do regularnych zakupów. Rejestrując paragony za zakupy i usługi na terenie galerii, użytkownicy gromadzą punkty, które następnie mogą wymienić na atrakcyjne nagrody dostępne w katalogu. Na uczestników programu czekają atrakcyjne nagrody, których wybór dopasowany jest do profilu centrum handlowego oraz życzeń i potrzeb klientów. Dzięki minimalistycznej funkcjonalności sama aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna. Niski próg wejścia oraz różnorodny katalog nagród sprawiają, że SEZAM to aplikacja dla każdego. Jednocześnie dzięki zastosowanym technologiom, aplikacja stanowi dla galerii potężną dawkę wiedzy o klientach, gdyż jej możliwości analityczne pozwalają na gromadzenie informacji o użytkownikach, ich preferencjach, poziomie koszyka zakupowego, ilości odwiedzanych sklepów itp.

Spektakularna modernizacja w Opolu…

Centrum Handlowe Solaris z Opola otrzymało nagrody w kategoriach Przebudowa / Rozbudowa / Modernizacja Obiektu Handlowego oraz Kampania Otwarcia / Przebudowy / Rozbudowy / Modernizacji Obiektu Handlowego.

Centrum Handlowe Solaris funkcjonuje w ścisłym centrum miasta, gdzie skupia się życie towarzyskie i zawodowe mieszkańców Opola. Modernizacja galerii była ambitnym planem, zrealizowanym w ścisłej współpracy z Miastem w ramach umowy PPP. To trwający 1,5 roku projekt, który umocnił usługowy i rekreacyjny charakter obiektu, a także wzmocnił jego funkcję „life-style’ową”, poprzez wprowadzenie klubu fitness i popularnych marek fashion oraz poszerzenie oferty gastronomiczno-kawiarnianej. W procesie nie tylko rozbudowano obiekt, ale również odświeżono i zmodernizowano istniejącą część galerii. W ramach innowacyjnego projektu PPP, Solaris niewątpliwie zyskał na atrakcyjności! Dawny „dziki” parking przed CH Solaris zmieniono w atrakcyjną strefę rekreacyjno-eventową, natomiast pod nowo zaaranżowanym pl. Kopernika zbudowano wygodny 2-poziomowy parking dla klientów. Za koncepcję projektu budowlanego odpowiadało biuro JSK Architekci Sp. z o.o., a autorem projektu wykonawczego był GROUP-ARCH Sp. z o.o.

…oraz widowiskowe otwarcie

Półtoraroczną rozbudowę zakończyła dwuetapowa kampania otwarcia, której pierwszym elementem był teaserowy całodniowy event Przedsmak na początku maja 2019. W tym dniu zaprezentowano nowych najemców oraz świeżą identyfikację wizualną galerii. W pięciu strefach – smaku, sportu, fashion, beauty i dla dzieci – zbudowanych w przestrzeni centrum przedstawiono nowe funkcjonalności galerii, wykorzystując szeroką gamę narzędzi eventowych – warsztaty, konkursy, pokazy, sampling czy promocje.

Uroczyste czerwcowe otwarcie CH Solaris pod hasłem Wschód Słońca o Zachodzie do samego końca było okryte tajemnicą. Niepowtarzalne, multidyscyplinarne show — połączenie muzyki na żywo, form tanecznych przygotowanych przez zawodowych tancerzy, feerii świateł i multimediów opracowanych przez VJ oraz mistrzów efektów specjalnych, a także wokali — zilustrowało i dopełniło przekaz wyjątkowej historii wyreżyserowanej specjalnie dla Solarisa! Widowisko opowiadało o podróży 2 przyjaciółek przez 7 krain w poszukiwaniu szczęścia. Aby zdobyć klucz, musiały odszukać i odczytać ukrytą nazwę każdej z krain, kolejno: Styl, Odpoczynek, Luksus, Atrakcje, Radość, Innowacyjność i Szczęście. W finale pierwsze litery nazw krain połączyły się w słowo SOLARIS, który okazał się poszukiwaną krainą szczęścia! Działania kampanijne odbiły się szerokim echem w lokalnych mediach, co znalazło odbicie we wzroście odwiedzalności centrum (+284% w maju i +195% w czerwcu) i obrotów (+110% w maju i +95% w czerwcu).

Srebro w PRCH Retail Awards to już kolejne wyróżnienie dla projektu rozbudowy CH Solaris – w lutym 2020 obiekt otrzymał nagrodę w kategorii „Rozbudowa Roku” podczas 12. edycji konkursu CEE Retail Estate Awards. Wyróżnienie przyznano za innowacyjność, wkład w rozwój rynku nieruchomości handlowych oraz sukces komercyjny wprowadzonych innowacji.

NEPI Rockcastle plc, jest wiodącym inwestorem oraz deweloperem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, którego akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu oraz Amsterdamie. Znajduje się również w pierwszej dziesiątce firm z branży nieruchomości komercyjnych w kontynentalnej Europie pod względem wartości rynkowej. Firma posiada jeden z największych portfeli nieruchomości w Rumunii, Polsce oraz na Słowacji, a także wyraźnie zaznacza swoją obecność w Chorwacji, Czechach oraz Serbii.

Translate »