VOX i Festiwal Malta po raz kolejny razem

Głównym partnerem 31. edycji Festiwalu Malta oraz opiekunem strefy dziecięcej jest marka VOX, która od lat wspiera twórców w ich działalności.  W strefie dziecięcej odbędzie się współorganizowany przez VOX warsztat konstruktorski, podczas którego najmłodsi stworzą domki dla owadów, które ostatecznie zawisną na balkonach i w ogrodach dzieci. W tym roku oprócz merytorycznej współpracy z Festiwalem, marka VOX podjęła się jeszcze jednego zadania – zaprojektowała  i wyposażyła siedzibę Fundacji Malta, która mieści się w zabytkowym budynku w centrum Poznania. 

Drogi VOX i Festiwalu Malta krzyżują się od ponad 20 lat. W poprzednich edycjach marka współtworzyła strefy dziecięce, wielokrotnie wspierała organizatorów w budowie infrastruktury festiwalowej, wyposażyła także pierwsze biuro Fundacji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W tym ostatnim aspekcie historia w tym roku zatoczyła koło – VOX podjął się wyposażenia i zaprojektowania siedziby Fundacji w przestrzeni poznańskiej Arkadii.

– Stanęliśmy przed wyjątkowym wyzwaniem, by stworzyć w loftowym wnętrzu funkcjonalne i wielozadaniowe biuro. Jest to niezwykła przestrzeń, otwarta dla różnych inicjatyw twórczych, ekologicznych i artystycznych, ale przede wszystkim miejsce pracy Fundacji Malta. Projektantka VOX po wielu rozmowach z przedstawicielami Fundacji stworzyła funkcjonalne, ,,uszyte na miarę” rozwiązania bazujące na systemie meblowym Creative w  towarzystwie innych mebli i artykułów dekoracyjnych VOX – mówi Przemysław Jędrowski, Marketing & Communications Director w VOX.

W nowo wyposażonej siedzibie czuć ducha twórczej wolności. Pracownicy Fundacji Malta już od kilku tygodni korzystają z nowych rozwiązań i pracują nad zbliżającą się edycją festiwalu.

– W odnowionych wnętrzach czujemy się jak w domu. Nowe meble doskonale oddają charakter tego miejsca, współgrają z nim i dodają mu nowej energii. Przestrzeń nie straciła nic ze swojego uroku, a wręcz przeciwnie – wyposażenie od VOX podkreśla wszystkie jego atuty – mówi Agnieszka Kopiewska, Kierownik komunikacji, rzecznik prasowy Festiwalu Malta. 

 – Z Fundacją Malta łączy nas też to, że wyznajemy podobne wartości. Tegoroczne przesłanie festiwalu mówi wprost o manifestacji kreatywności i świadomej refleksji o współczesnym świecie. To bardzo bliskie nam pojęcia i zagadnienia. Naszym wspólnym drogowskazem jest wolność – w szczególności wolność osobista i wolność tworzenia – mówi Przemysław Jędrowski.

Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu Malta znajdziemy na stronie www.malta-festival.pl/pl/program. 

Wybrane wydarzenia poniżej:

  • 18.06, rozpoczęcie Festiwalu Malta
  • 21.06, KIM JEST JAKUB SZELA? – spektakl online
  • 24.06, PROJEKT KRYNICKI – koncert
  • 27.06, BUDOWANIE DOMÓW DLA OWADÓW – warsztaty z Marką VOX
  • 29.06, zakończenie festiwalu

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. 

W VOX wierzymy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie; a naszym celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

VOX to także sieć salonów wyposażenia wnętrz w całej Polsce oraz platforma sprzedaży on-line vox.pl. Prawdziwą wolność tworzenia zapewniamy także konsumentom w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach, od Stanów Zjednoczonych, przez Rosję, aż po Australię i Tajwan.