W jaki sposób producenci sprzedający własne produkty mogą się dostosować i czerpać zyski

Zmiana może stanowić wyzwanie dla każdej firmy, jednak w przypadku mniejszych przedsiębiorstw elastyczność może wiązać się ze znacznymi kosztami. Javier Lopez analizuje kroki, które mogą podjąć producenci sprzedający własne produkty, aby w szybki i oszczędny sposób zbudować swoją markę, jednocześnie dostosowując się do zmieniających się wymagań klientów

Istnieje wiele korzyści płynących z zostania producentem oraz sprzedawcą detalicznym jednocześnie. Sprzedawcy detaliczni tworzący własne produkty mogą przejąć kontrolę nad całym procesem produkcji i dostaw, skracając czas realizacji zamówień oraz optymalizując koszty produkcji i wysyłki, których wysokość regulują producenci oraz dostawcy. Podobnie mniejsi producenci, którzy wcześniej dostarczali produkty sprzedawcom detalicznym, mogą czerpać zyski z bezpośredniego dostępu do klientów poprzez otwarcie własnych, samodzielnie zarządzanych kanałów detalicznych.

Od browarów rzemieślniczych, palarni kawy i producentów win po mniejszych sprzedawców detalicznych produkujących i sprzedających pyszne dżemy, sery oraz wypieki – istnieje wiele nowych możliwości dla producentów, aby zareklamować się i zwiększyć sprzedaż. Media społecznościowe oraz handel elektroniczny ułatwiły producentom sprzedającym własne produkty nawiązywanie kontaktu z klientami, którzy poszukują wyjątkowych, małoseryjnych produktów. Jednakże w przypadku pozostałych obszarów działalności, takich jak tworzenie małych ilości opakowań oraz etykiet dla produktów w profesjonalny i przystępny cenowo sposób, mogą wystąpić trudności, zwłaszcza w obliczu rosnącego trendu w zakresie personalizacji i dostosowywania do indywidualnych potrzeb. 

Akceptowanie oczekiwanych oraz niespodziewanych zmian

Wyzwanie dla producentów sprzedających własne produkty może stanowić również szybkie i elastyczne reagowanie na nagłe zmiany, jak pojawienie się nowego, dochodowego produktu lub trendu, a także niespodziewane wyzwania, takie jak te w sektorze detalicznym wywołane pandemią.  

Według firmy McKinsey dwie trzecie firm twierdzi, że ich sektory charakteryzują się szybkimi zmianami1. Coraz bardziej skomplikowane i niepewne czasy, w których obecnie żyjemy, wyraźnie przypominają o tym, jak szybko mogą i będą następować zmiany oraz jak ważna jest elastyczność przedsiębiorstw niezależnie od ich rozmiaru. 

Niezależnym przedsiębiorstwom, takim jak producenci sprzedający własne produkty, będzie zdecydowanie trudniej reagować na zmiany zagrażające firmie w porównaniu z większymi, bardziej ugruntowanymi sprzedawcami, posiadającymi zwykle więcej rezerw gotówkowych oraz zasobów, na których mogą się oprzeć. 

Budowanie marki – od produktu do opakowania

Rozwiązania w zakresie druku na żądanie pozwolą producentom sprzedającym własne produkty na elastyczność umożliwiającą tworzenie, dostosowywanie oraz drukowanie etykiet, opakowań, materiałów marketingowych i innych na żądanie w szybki, łatwy i przystępny cenowo sposób, co pozwoli wesprzeć promowanie ich produktów. 

Drukowanie we własnym zakresie może pomóc producentom sprzedającym własne produkty w dostosowaniu się i zwiększeniu różnorodności oferty w obliczu nieoczekiwanych zmian oraz przeciwności. Inwestując w wielonośnikową cyfrową drukarkę produkcyjną, producenci sprzedający własne produkty zyskują możliwość tworzenia wszystkiego, co potrzebne do ich promowania wśród nowych i dotychczasowych klientów. Ponadto, ponieważ cena spersonalizowanych produktów może być wyższa o 20%2, producenci sprzedający własne produkty mogą czerpać zyski z rosnących oczekiwań klientów bez minimalnej granicy nakładów ani długiego czasu realizacji narzucanego przez zewnętrznych dostawców druku, co pozwala im działać w bardziej zrównoważony sposób i z wyprzedzeniem dostosowywać się do zmieniających się wymagań rynkowych i konsumenckich.  

Pomoc dla producentów sprzedających własne produkty w nadawaniu osobistego akcentu

Firma OKI pomaga europejskim sprzedawcom detalicznym oraz producentom sprzedającym własne produkty w skutecznym podążaniu za zmianami oraz wykorzystywaniu druku do zwiększania zysków swoich firm. 

OKI i Tea Club tworzą idealną kompozycję

Tea Club, klient firmy OKI, prowadzi dobrze prosperującą sieć sklepów z herbatą i kawą, a jednocześnie produkuje własne, spersonalizowane mieszanki herbat oraz kaw i sprzedaje je bezpośrednio. Ta rodzinna firma tworzy i drukuje wszystkie swoje projekty etykiet we własnym zakresie przy użyciu drukarki etykiet firmy OKI, co pozwala na całkowitą elastyczność, zarówno w przypadku drukowania spersonalizowanego zamówienia w ostatniej chwili, jak i szybkiego wprowadzania na rynek nowej mieszanki.

Browar rzemieślniczy Zion wznosi toast za OKI

Browar Zion nie tylko produkuje własne piwa rzemieślnicze, lecz także sprzedaje je bezpośrednio i organizuje firmowe degustacje piwa. Konkurując z uznanymi i lubianymi markami piwa, firma Zion dostrzega znaczenie materiałów promocyjnych drukowanych w wysokiej jakości w zakresie pozyskiwania klientów i zwiększania sprzedaży. Jednakże możliwość szybkiej personalizacji produktów oraz wspierania wydarzeń za pomocą spersonalizowanych materiałów marketingowych odgrywa istotną rolę w przyciąganiu potencjalnych klientów oraz pozyskiwaniu ich na stałe. 

Korzystając z pojedynczej kompaktowej drukarki OKI o niezrównanej elastyczności obsługiwanych nośników, firma Zion produkuje spersonalizowane, atrakcyjne wizualnie materiały marketingowe we własnym zakresie. Dzięki temu marka może szybko reagować na zmieniające się rynki sprzedaży oraz inne wyzwania, takie jak pojawiające się trendy społeczne. W obliczu nieoczekiwanych przeszkód druk stanowi rozwiązanie, dzięki któremu producenci sprzedający własne produkty mogą szybciej i skuteczniej reagować, dostosowywać się, a nawet przestawiać na nowe modele operacyjne.    

Aby pomóc producentom sprzedającym własne produkty, w ramach kampanii Adapt Today firma OKI Europe oferuje bezpłatny* pakiet Business Agility Pack o wartości około 2200 PLN* przy zakupie spełniającej warunki drukarki kolorowej OKI i zestawu oryginalnych tonerów CMYK firmy OKI*. Klienci posiadający już kolorową drukarkę OKI mogą skorzystać z pakietu „Adapt Today” przy zakupie zestawu oryginalnych tonerów CMYK firmy OKI*.

Pakiet obejmuje bezpłatną** sześciomiesięczną subskrypcję usługi The Design Hub i ABBYY FineScanner Premium, nośniki do zastosowań dla poszczególnych sektorów oraz dostęp do szablonów i grafik. Te narzędzia i zasoby zostały zaprojektowane, aby pomóc firmom szybko dostosować komunikaty i oznakowania klienta do zmieniających się warunków, takich jak przestrzeganie wytycznych rządowych lub reagowanie na zmieniające się trendy rynkowe i społeczne, bez konieczności polegania na dostawcach zewnętrznych.

* Obowiązuje regulamin. Podane wartości są przybliżone.

Bibliografia

  1. Mckinsey – how-to-create-an-agile-organization
  2. The Deloitte Consumer review

###

O OKI Europe Ltd

OKI Europe Ltd to oddział OKI Data Corporation, globalnej marki działającej w sektorze biznesowym, która tworzy wydajne kosztowo, profesjonalne drukarki wewnętrzne, aplikacje i usługi, które mają zwiększać wydajność pracy firm dziś i jutro. 

Spółka ma dobrze ugruntowaną pozycję wśród wiodących europejskich marek drukarek w kontekście wartości i liczby dostarczanych urządzeń. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarczała na całym świecie zaawansowane rozwiązania z dziedziny druku, wprowadzając rewolucyjne technologie wspierające potrzeby dużych i małych firm. Nasze pionierskie prace dotyczące opracowania cyfrowej technologii druku LED pozwoliły OKI zająć pozycję lidera rynku wysokiej rozdzielczości urządzeń drukujących, które są przyjazne dla środowiska.

Od czasu nabycia globalnego producenta drukarek wielkoformatowych, Seiko I Infotech Inc., jednostki zależnej Seiko Instruments Inc., OKI dostarcza precyzyjnie zaprojektowane systemy druku wielkoformatowego przeznaczone specjalnie na rynki oznakowania, graficzny, CAD oraz GIS, zapewniając niezrównaną w branży wydajność produkcji oraz jakość obrazu. Obejmująca cały region EMEA sieć autoryzowanych dystrybutorów i dealerów pozwala OKI Europe Ltd dostarczać pełną gamę rozwiązań z zakresu druku, w tym drukarki wielkoformatowe, tusze, nośniki, oprogramowanie, usługi montażu i wsparcia, jak również dzielenie się wiedzą i organizowanie szkoleń. 

Oprócz szerokiej gamy nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szeroką gamę usług wspierających optymalizację przepływów pracy związanych z drukiem i obiegiem dokumentów. W połączeniu ze zintegrowanym pakietem technologii programowych i narzędzi może to pomóc przedsiębiorstwom przejąć kontrolę nad kosztami druku i obiegu dokumentów w bezpiecznym środowisku – zarówno stacjonarnie w biurze, jak i na urządzeniach mobilnych i w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia ponad 500 pracowników w 15 biurach i jest reprezentowana w 60 krajach w całym regionie EMEA. 

OKI Data Corporation to jednostka zależna utworzonej w 1881 tokijskiej spółki Oki Electric Industry Co. Ltd., będącej pierwszym producentem urządzeń telekomunikacyjnych w Japonii. 

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.oki.com/pl 

Translate »