Wrocław jeszcze bardziej elastyczny z CitySpace

CitySpace konsekwentnie rozwija działalność w Polsce. Swoje trzecie centrum biznesowe z biurami elastycznymi operator otworzy wkrótce w West 4 Business Hub we Wrocławiu, stając się tym samym liderem na wrocławskim rynku powierzchni elastycznych. Będzie to dwunasta lokalizacja CitySpace w Polsce.

Należący do Echo Investment operator biur elastycznych CitySpace otworzy nowe centrum w West 4 Business Hub w tzw. Zachodnim Obszarze Biznesu we Wrocławiu. Nowa przestrzeń biurowa będzie liczyć 2,4 tys. mkw. powierzchni i 390 stanowisk pracy. Otwarcie zaplanowane jest na październik 2021 roku. Po otwarciu powierzchnia biurowa CitySpace we Wrocławiu wzrośnie do 6,5 tys. mkw., a liczba stanowisk pracy do 1 tysiąca. Nowa lokalizacja dołączy do istniejących centrów: w biurowcach Aquarius Business House i Nobilis Business House. Ostatnie z wymienionych zostało pod koniec ubiegłego roku powiększone do 2,2 tys. mkw. i 289 stanowisk pracy.

Obecnie operator zarządza 11 lokalizacjami w 5 polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Gdańsku. W 2021 roku sieć powiększyła się nie tylko o lokalizację we Wrocławiu, ale także w Katowicach (otwarte w maju w Face2Face Business Campus).

Firmy oczekują elastyczności 

Planowane nowe centrum we Wrocławiu to biura elastyczne różnego rodzaju: open space, prywatne gabinety, sale spotkań, coworking i biura wirtualne. Przestronne biura będą kompletnie wyposażone w niezbędny sprzęt i meble. Nowością będą hot deski, czyli biurka do wynajęcia na godziny. Elastyczność jest tym, czego w obecnych czasach potrzebują i wymagają nowoczesne firmy. Coraz więcej pracowników chce łączyć pracę biurową ze zdalną. Nasze rozwiązania im to ułatwiają. Ważne dla firm jest także rozproszenie biur, dlatego otworzymy kolejne centrum we Wrocławiu – wyjaśnia Lisa Zettlin, dyrektor zarządzający CitySpace.

Oprócz biur, operator zaplanował dodatkowe pomieszczenia i strefy: sale spotkań, pokoje ciszy, sale konferencyjne, kuchnie, recepcję, pokoje telefoniczne, strefę rozrywki, strefę wydarzeń oraz taras. Firmy skorzystają także z takich udogodnień jak serwis sprzątający, wsparcie IT i opieka menedżera biura. To cechy biur serwisowanych. – Dzięki temu firmy koncentrują się na pracy, powierzając nam obowiązki zarządzania biurami. Kolejną istotną dla nich zaletą jest elastyczny termin wynajmu: długi lub krótki – zauważa Magdalena Śnieżek, regional director South Poland w CitySpace.

Echo Investment stawia na bezpieczeństwo

West 4 Business Hub to kompleks biurowy budowany w tzw. Zachodnim Obszarze Biznesu przez dewelopera Echo Investment. CitySpace wprowadzi się do pierwszego budynku, którego całkowita powierzchnia biurowa wynosi ponad 15,5 tys. mkw. – West 4 Business Hub był budowany już w czasach zagrożenia epidemiologicznego i dlatego wprowadziliśmy do niego szereg nowatorskich rozwiązań technologicznych, które maksymalizują bezpieczeństwo użytkowników i gości. Obecność w budynku CitySpace to także efekt przemyślanej strategii biznesowej, ułatwiającej naszym najemcom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Elastyczna powierzchnia biurowa daje im możliwość łatwego reagowania na nowe potrzeby rynkowe i szybkiego adaptowania się do zmienionych warunków działania – zapewnia Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.

Deweloper dba o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników swoich najemców. Aby je zapewnić, wprowadził program „Piątka dla bezpieczeństwa”, opierający się na ważnych filarach: dezynfekcja, ochrona, dystans, informacja i komunikacja, oraz inne rozwiązania technologiczne. Takie środki zapobiegawcze będą chroniły również użytkowników CitySpace w West 4 Business Hub.

CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 18 tys. mkw., w których pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. CitySpace dysponuje jedną z największych w kraju sieci produktów skrojonych na miarę. Zarządza biurami serwisowanymi, hybrydowymi, wirtualnymi oraz salami spotkań. CitySpace należy do grupy kapitałowej Echo Investment, dzięki czemu tworząc swoje usługi może wybierać biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne i inteligentne miejsca pracy, blisko wszystkiego, czym żyje miasto: restauracji, kawiarni, centrów handlowych, sklepów i instytucji kultury.