Wrocław zaprasza na 50. Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych

Już w lutym stolica Dolnego Śląska zamieni się w arenę dla najlepszych strzelców w Europie. Odbywające się od 23 lutego do 2 marca 2020 roku Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych przyciągną do Polski kibiców z całego kontynentu.
Na zlecenie Europejskiej Konfederacji Strzeleckiej, Polska została organizatorem jubileuszowych, 
50. Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych. Data ta jest szczególna, ponieważ w tym roku obchodzimy stulecie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Zawody dla najlepszych


Zawody rozgrywane będą w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych – juniorzy w wieku 18 – 20 lat oraz seniorzy. Najlepsi europejscy strzelcy konkurować ze sobą będą w trzech rodzajach strzelań pneumatycznych: pistolet, karabin oraz ruchoma tarcza. Reprezentanci blisko 50 ekip będą strzelać na dystansie 10 metrów. Zawody odbywać się będą codziennie, a do finałów w konkurencjach indywidualnych zakwalifikuje się ośmiu najlepszych zawodników. Finały rozgrywane będą w stylu australijskim, czyli najsłabsi zawodnicy będą po kolei odpadać, tak, by wyłonić zwycięzców w swoich kategoriach.

Kto stanie na podium?


Również Polacy wystawiają silną ekipę, która będzie walczyła o najwyższe miejsca na podium oraz kwalifikacje olimpijskie. Wśród naszych reprezentantów znajduje się Klaudia Breś, aktualna Mistrzyni Europy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, która we Wrocławiu będzie broniła swojego tytułu. Reprezentację Polski zasila także Tomasz Bartnik, który jest Mistrzem Świata i Europy w konkurencjach karabinu dowolnego. Jego dotychczasowe osiągnięcia dają nadzieję na to, że w karabinie pneumatycznym również odniesie sukces i stanie na podium.

Oczy całej Europy skierowane na Wrocław
Czołowi strzelcy przyciągną do Wrocławia kibiców z całego kontynentu – i nie tylko. Strzelectwo od lat cieszy się rosnącą popularnością, o czym świadczy liczba zgłoszonych reprezentacji. Stolica Dolnego Śląska już w lutym przez dziewięć dni będzie gościła najlepszych strzelców, którzy powalczą o prestiżowe tytuły.

KontaktPolub nas na Facebooku