Zdjęcia satelitarne o bardzo wysokiej rozdzielczości w ofercie CloudFerro

CloudFerro poszerza swoją ofertę o zdjęcia satelitarne w bardzo wysokiej rozdzielczości (VHR). Obrazy w jakości, która do tej pory była dostępna właściwie tylko dla sektora wojskowego, znajdują się już w portfolio komercyjnych produktów firmy na platformie CREODIAS.EU.


Polska firma specjalizująca się w świadczeniu usług przetwarzania w chmurze, będąca również operatorem platform chmurowych udostępniających satelitarne zdjęcia obserwacji Ziemi, nawiązała współpracę z chińskim operatorem CG Satellite. Dzięki podpisanej umowie CloudFerro udostępnia zdjęcia i wideo satelitarne w bardzo wysokiej rozdzielczości, wykonywane zarówno w nocy, jak i w dzień. Archiwum obrazów obejmuje okres od 2016 roku, a nowe zdjęcia są dostarczane na bieżąco.
Jesteśmy dumni z poszerzenia naszej oferty o zdjęcia bardzo wysokiej rozdzielczości. Pochodzą one z konstelacji satelitów Jilin-1 firmy CG Satellite, które są w stanie wykonywać zarówno zdjęcia, jak i materiały wideo w jakości 4K. Nasi klienci mogą je z powodzeniem wykorzystywać dla różnych rodzajów mapowań, monitorowania środowiska, gospodarki leśnej, w sektorze energetycznym, górniczym, czy planowaniu przestrzennym, jak również do szacowania ryzyka w branży ubezpieczeniowej i bankowej – wyjaśnia Przemysław Mujta, Menadżer Technicznego Wsparcia Sprzedaży w CloudFerro. Rozdzielczość obrazów dostarczanych przez CG Satellite, która wynosi nawet 72 cm, otwiera zupełnie nowe możliwości zastosowania tych danych w rozpoznawaniu obiektów oraz identyfikacji zmian w obiektach z bardzo dużą dokładnością – dodaje.


Klienci spółki mogą skorzystać z następujących opcji:
• Archiwum zdjęć – dostępne w archiwum produkty obejmują okres od roku 2016 do dnia dzisiejszego,
• Zdjęcia planowane – zdjęcia z zaplanowanych przez klienta lotów, zgodnie z określonymi warunkami,
• Klipy wideo – możliwość nagrywania 30 i 60 sekundowych filmów 4K dotyczących wskazanego obszaru,
• Obrazowanie nocne – poprawione i skalibrowane przez promieniowanie i czujniki.
Obrazy są dostępne w rozdzielczości przestrzennej w wersjach: panachromatycznej – 0,72 m, multispektralnej – 2,88 m oraz w postaci klipów wideo – 0,72 m.


CloudFerro zapewnia również infrastrukturę obliczeniową dostępną w postaci usług chmury, dzięki której klienci mogą realizować swoje zadania, bez konieczności zajmowania się złożonością infrastruktury. W ramach jednego środowiska firmy otrzymują zarówno zdjęcia i wideo wysokiej rozdzielczości, jak również potrzebną moc obliczeniową, co pozwala im skupić się na realizacji swoich celów biznesowych.
Chang Guang Satellite jest pierwszą firmą w Chinach, świadczącą komercyjne usługi teledetekcji satelitarnej. Spółka zajmuje się rozwojem i umieszczaniem na orbicie ziemskiej satelitów oraz bezzałogowych statków powietrznych, a także przetwarzaniem gromadzonych za ich pomocą danych. CG Satellite dostarcza m.in. usługi mapowania terenu, zaawansowane produkty teledetekcyjne, aplikacje dla przemysłu oraz umożliwia dostęp do dużych zbiorów danych.


CloudFerro jest dostawcą innowacyjnych usług przetwarzania w chmurze. Firma tworzy chmury obliczeniowe dla wyspecjalizowanych rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, obsługujące wielopetabajtowe repozytoria danych satelitarnych obserwacji Ziemi.
CloudFerro oferuje elastyczne rozwiązania w modelu chmury publicznej, prywatnej i hybrydowej, oparte na otwartych technologiach, dostosowane do potrzeb użytkownika i efektywne kosztowo. Firma świadczy szeroką gamę usług dodatkowych i dedykowane wsparcie techniczne, realizowane przez doświadczony, lokalny zespół o unikalnych kompetencjach.
Z rozwiązań spółki korzystają wiodące firmy i instytucje naukowe w Europie z różnych sektorów rynku, przetwarzające wielkie zbiory danych: Europejska Agencja Kosmiczna ESA, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych ECMWF, Mercator Ocean International, Niemiecka Agencja Aero-Kosmiczna DLR, EGI i wiele innych.

KontaktPolub nas na Facebooku